: Vízvári László, a budapesti Piarista Gimnázium tanára Szegeden született 1919-ben. Érettségi után, 1938-ban lépett be a piarista rendbe, 1944-ben szentelték pappá. Biológia–földrajz szakos tanár volt, de mindig nagyon kedvelte a gyakorlati munkát. 1948-ig Debrecenben tanított, ahol cserkészeivel bábszínpadot épített, és a János vitéz történetét feldolgozó francia nyelvű előadásukkal 1947-ben a franciaországi Moissonban rendezett cserkész világdzsemborit is megjárták. Az iskolák államosítása után káplánként működött Endrődön. 1951-ben helyezte a budapesti gimnáziumba Sík Sándor, ahol a tanári munka mellett 1954-ben megalapította az Aurora bábegyüttest Balogh Beatrix írónővel és Koós Iván festőművésszel együtt.
Első színpaduk a Mikszáth Kálmán téri piarista gimnáziumban volt. 1962-ben a Ráday utcában nyitottak marionettszínházat, de közben az együttes átalakult, és Astra néven működött tovább. 1966-tól főként a pesterzsébeti Csili Művelődési Otthonban játszottak, illetve hordozható színpadon előadható darabokkal léptek föl. Vízvári László egészen 2003-ban bekövetkezett haláláig maga vezette az együttest. Az Astra főként operafeldolgozásairól volt nevezetes, de játszottak meséket, cirkuszt, mitológiai és bibliai történeteket is. A bábokat többnyire Koós Iván és Ősz Szabó Antónia tervezték, a legtöbb előadást Vízvári László rendezte.
Vízvári László élete utolsó évében, 2003. január 22-én a Kulturális Örökség Minisztériumától Csokonai Vitéz Mihály alkotói díjat kapott.